ДОРОЖНЯ КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ

Історія виникнення і становлення медичного обслуговування залізничників починається після катастрофи царського поїзда під Борками в жовтні 1888 року, коли знадобилася медична допомога царській сім'ї та іншим постраждалим.

У 1888 році вперше в місті Харків була відкрита залізнична лікарня на 15 ліжок, а історія самої залізниці починається з липня 1869 коли було відкрито рух поїздів Курсько-Харків-Азовською залізницею до Харкова. До кінця року вступили в дію й інші магістралі з Харкова до Ростова.

Протягом 1900-1910 років на вузлових станціях залізниці почали відкриватися медичні пункти для надання медичної допомоги залізничникам, членам їх сімей та іншим громадянам. Медична допомога при легких захворюваннях надавалася фельдшером, який жив на станції. При серйозних захворюваннях хворого відправляли до Харківської залізничної лікарні. Залізничникам віддавалася перевага при лікуванні. Це були колишні начальники станцій, їх помічники, телеграфісти, конторщики, машиністи, обер-кондуктори, стрілочники, сторожа, робочі тощо.

Будівлю поліклініки МКЛ станції Харків по вулиці Малій Панасовський було побудовано 1906 року для правління заводу по виготовленню керамічної плитки компанії «Бергенгейма і К», а в 1924 році мешканців будинку відселили і за рішенням уряду України пристосували під центральну лікарню і медико-санітарне управління Південних залізниць. З 1922 року в місті Харків починає функціонувати перша на залізниці вузлова лікарня на 100 ліжок (колишня лікарня Червоного Хреста, яка свою діяльність розпочала з 1897 року).

У довоєнні часи колектив лікарні прославився як піонер військово-патріотичного руху. По всій залізниці були сформовані санітарні дружини. Основний розвиток спеціалізована медична допомога отримала в 1930 році, коли почали відкриватися жіночі та дитячі консультації, рентгенівські і терапевтичні кабінети. У роки Великої Вітчизняної війни будівля лікарні було зруйновано, а за радянських часів було поступово відновлено. У 1943 році після звільнення міста було відкрито лінійний пологовий будинок на станції Харків.

Протягом 1950-1960 рр. почалося будівництво і відновлення лікувально-профілактичних установ на залізниці, в тому числі і в місті Харків.

В даний час Дорожня клінічна лікарня є базовим лікувально-профілактичним закладом Південної залізниці, лікувально-діагностичним та організаційно-методичним центром для інших медичних установ залізниці. Постійно надається допомога лікарям щодо поліпшення лікувально-діагностичного процесу фахівцями кафедр Харківського національного університету імені Каразіна В.Н., Харківського національного медичного університету та Харківської академії післядипломного навчання. Крім того, медичний заклад виконує функцію дорожньої лікарні, забезпечуючи спеціалізовану висококваліфікованими консультативну допомогу в поліклінічному відділенні. Практично всі завідувачі структурними підрозділами лікарні є головними позаштатними спеціалістами медичної служби Південної залізниці, в функції яких входить надання консультативної медичної допомоги фахівцям з лінії, ХКЛ ВТ №2 Філії «ЦОЗ» ПАТ «Укрзалізниця» є багатопрофільною лікарнею з потужністю ліжкового фонду на 520 ліжок .

На базі цієї прекрасної лікарні ми надаємо допомогу залізничникам і членам їх сімей, харків'янам, жителям України, а також іноземним громадянам. Завдяки багатопрофільності ми маємо можливість приймати пацієнтів з різними супутніми патологіями.