Гінекомастія («ліночі» груди у чоловіків)

Гінекомастія — це досить поширена патологія, за якої грудні залози у чоловіків збільшуються в розмірі.

Це далеко не безневинне, як може здатися на перший погляд, захворювання, оскільки проблема не обмежується виключно естетичними недоліками фігури: при гінекомастії пацієнти скаржаться на

  • відчуття тяжкості,
  • розпирання,
  • зудіння та ннеприємні відчуття в області грудних залоз,
  • хворобливу чутливість сосків,
  • больові відчуття при пальпації.

Також не слід скидати з рахунків і соціальні проблеми хворих на гінекомастію. Чоловіки з вираженою гінекомастією, відчувають дискомфорт на пляжі, у фітнес-клубі, сауні й інших місцях, де прийнято часткове або повне оголення фігури. Пацієнт може відчувати досить відчутні проблеми в особистому житті.

Гарна новина полягає в тому, що гінекомастія може бути успішно усунута.

Розрізняють два види гінекомастій:

Хибна гінекомастія. Являє собою надлишковий розвиток жирової підшкірної тканини в грудній залозі і зустрічається майже у всіх чоловіків з надмірною вагою.

Справжня гінекомастія, за якою збільшення грудних залоз обумовлено розростанням залозистої тканини самих залоз. При пальпації під соском в цьому випадку виявляється щільне утворення, а на УЗД лікар бачить тільки власне залозу.

Однією з найбільш поширених форм істинної гінекомастії є пубертатна, або юнацька, яка виникає в період статевого дозрівання.

Еще один поширений варіант – виникнення гінекомастії у чоловіків, які в минулому активно займалися спортом та різко скоротили обсяг навантажень, або й взагалі припинили заняття спортом.

Взагалі ж, у переважній більшості випадків розвиток істинної гінекомастії пов'язаний із гормональними порушеннями. Як правило, у чоловіків при цьому захворюванні спостерігається підвищений рівень естрогену (основного жіночого гормону), а рівень тестостерону, навпаки, знижений.

У нашій клініці ви можете пройти повне обстеження, включаючи професійне УЗД для встановлення правильного діагнозу.

Лікування гінекомастії

Початкове лікування гінекомастії проводиться ендокринологами та маммологами. Якщо гінекомастія викликана дисбалансом гормонів в період підліткового дозрівання, вона нерідко проходить самостійно. Але якщо консервативне лікування не дає результатів, пацієнтам старше 18 років рекомендована консультація хірурга: гінекомастія, що виникає у чоловіків репродуктивного віку, вважається прямим показанням до операції.

Хірургічне лікування гінекомастії

У разі якщо консервативна терапія виявилася недостатньо ефективною, ми проводимо оперативне лікування – редукційну маммопластку.

Перед проведенням операції, необхідно зробити УЗД і пройти додаткове обстеження, для підтвердження діагнозу і правильної підготовки до операції.

Хірург робить розріз в області ареоли і видаляє збільшену тканину залози або жирову тканину.

Операція проводиться як під місцевим, так і під загальним наркозом за вибором пацієнта і триває близько години. Пацієнт знаходитися в стаціонарі під наглядом протягом доби або навіть менше.

При цьому, зауважимо, що операція може бути проведена не у всіх випадках. До протипоказань відносять такі фактори:

  • гостра стадія інфекційних захворювань;
  • запальні процеси в гострій стадії;
  • захворювання крові, включаючи порушення згортання крові.

Відновлення після операції при гінекомастії

Через 5-7 днів ви зможете повернутися до звичного ритму життя, а через місяць – знову займатися спортом і радіти свого нового тіла.

Остаточного одужання можна очікувати через 3 місяці.

Для закріплення результату лікування, дотримуйтесь цих нескладних правил:

До повного відновлення рекомендується виключити підвищені фізичні навантаження.

Потрібно постійно носити компресійну білизну, ступінь компресії визначається індивідуально.

Необхідно відмовитися від походів в лазню, сауну і басейн до повного відновлення.